NASA Gezisi ve NASA Uzay Kampı


HelloAmerika | NASA Turu

NASA gezileri eğitim kurumlarımıza özel olarak düzenlenir. Organizasyon kapsamında öğrenciler uzaya gidip gelen NASA astronotları ile bir araya gelerek, özel eğitimler alarak, NASA’da bilimsel projeler üretirler. NASA gezisi süresince alınan eğitim sonrasında, öğrencilerimiz, eğitim hayatlarında kendilerini bir adım öne çıkaracak olan, isimlerine özel bir eğitim sertifikasına sahip olurlar. Bilim, kültür ve eğlencenin bir arada olduğu NASA gezilerimiz sizlerin uygun gördüğü tarih aralıklarına göre planlanır.

NASA Gezisi Programı:
Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), 1958 tarihinde kurulmuştur. NASA, günümüze kadar insanlı ve insansız çok sayıda uzay ve uçuş programını hayata geçirmiştir. NASA Kennedy Uzay üssü tanıma turu ile gezimiz başlar. Katılımcılar, astronotlar ile buluşup uzay uçuşu simülatörlerinde uzay yolculuğunun temel derslerini alırlar. Uzay mekiği kontrolü simülasyonu ile eğitimlerin ikinci adımına geçilir. Program astronotlar eşliğinde dersler işlenerek uzay bilimi ve uzay mekiği hakkında bilgiler alarak devam eder. Öğrenciler program içerisinde Kennedy Space Center‘da astronotlar ile birlikte öğle yemeğine katılır. IMAX 3D sinema salonunda dünyadan uzaya gerçekleşen zor ve heyecanlı yolculuğu deneyimlerler. Öğrenciler, astronot kıyafeti giyerek astronotların uzaydaki yaşamını öğrenmek için simülatör eşliğinde uzay üssü deneyimi yaşarlar. Uzay mekiği fırlatma alanlarını, kontrol odasını ve laboratuvarları görüp hatıra resimleri çekerler.

NASA Gezisinde Uğradığımız Diğer Yerler:
Ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlediğimiz NASA gezileri ve NASA turları sırasında öğrencilerimizin ve gençlerimizin ilgisini çekecek (Bilim müzesi gibi) bilimsel ve kültürel yerler, (Orlando Magic, Miami Heat NBA basketbol maçları gibi) sportif aktiviteler ve (Walt Disney World, Universal Studios Florida, gibi) eğlence parklarına da uğrarız.

NASA Gezisi Tarihleri:
NASA gezileri öğrencilerin yaş aralıkları, ilgi alanları ve okul müfredatınız göz önüne alınarak, okul ara tatillerinde ya da dönem içerisinde, okulunuza özel olarak düzenlenir. Bilim, kültür ve eğlencenin bir arada olduğu NASA gezimiz öğretmenlerin uygun gördüğü tarihlerde düzenlenir.

NASA Gezisi Ücreti:
NASA gezileri öğrenci velilerinin bütçelerine en uygun fiyata gelecek şekilde planlanır. Bizden teklif almayı unutmayın. Bizimle iletişime geçin, okulunuza özel Amerika'ya en uygun fiyatlı NASA gezisi düzenleyelim.

Bilim sevdalısı, astronot olma hayali kuran, uzayı ve uzay seyahatini merak eden öğrencilerimizi ve gençlerimizi NASA gezimize bekliyoruz.

Bilgi almak için aşağıdaki mavi butona basınız


İletişim ve Bilgi Formu

Tüm Hello AMERİKA okul gezileri için Tıklayınız!

Twitter'da paylaşalım